Dawid Szajrych

Wypracuj ze mną najlepsze nawyki żywieniowe.
Poczuj się lepiej w swoim ciele
i utrzymaj rezultaty na zawsze!


Konsultacje stacjonarne odbywają się w:
I.V Clinic Łódz, ul. Siewna 15 w Łodzi

Pierwsza wizyta w ramach każdego pakietu obejmuje:


*w zależności od przebiegu konsultacji pomiary są przeprowadzane na pierwszym lub drugim spotkaniu.

Pierwsza wizyta ma na celu zebranie niezbędnych informacji potrzebnych do przygotowania zaleceń dietetycznych oraz zbudowanie relacji. Po szerokim wywiadzie dietetycznym i zdrowotnym, ustalimy, czy jest potrzeba wykonania badań lub, czy są wskazania do kontaktu z lekarzem specjalistą w celu szerszej diagnostyki. Powiem Ci również jakie proste kroki już teraz możesz podjąć.

W drugiej części spotkania ustalimy szczegóły dotyczące Twojego przyszłego jadłospisu. Powiesz mi co lubisz, jakich produktów czy potraw mam unikać, ile masz czasu na gotowanie. Na podstawie tych informacji zaproponuję Ci schemat, na podstawie którego na drugie nasze spotkanie przygotuję zalecenia. Czas trwania pierwszej wizyty to z reguły około 60 minut.

Druga wizyta obejmuje:


*w zależności od przebiegu konsultacji pomiary są przeprowadzane na pierwszym lub drugim spotkaniu.

Na drugiej konsultacji otrzymujesz zalecenia: plan żywieniowy w postaci tygodniowego jadłospisu, zalecenia dodatkowe obejmujące dodatkowe wskazówki do jadłospisu, a także, aktywności fizycznej.

Przykładam dużą wagę do tego, żebyś zrozumiał plan i umiał się w nim poruszać, czy nawet robić pewne modyfikacje pod swoje potrzeby. W planie są uwzględnione wszystkie założenia z pierwszej konsultacji oraz ew. wykonane badania.


Kolejne wizyty w ramach pakietów obejmują:



W zależności od sytuacji, poszczególne konsultacje mogą się różnić od powyższego opisu.

Pytania i odpowiedzi

1Ile trwa wizyta kontrolna?
Czas trwania wizyty kontrolnej wynosi około 30 minut.
2Jak przygotować się do wizyty?
Jak wcześniej mogłeś przeczytać pierwsza wizyta to obszerny wywiad. Warto sobie przygotować odpowiedzi na niektóre zagadnienia już wcześniej lub o nich na spokojnie pomyśleć.
3Badania
Badania, które warto zrobić to: morfologia z rozmazem, glukoza i insulina na czczo, cholesterol, HDL, LDL, trójglicerydy, TSH, CRP/OB, kreatynina, kwas moczowy, alt, ast, 25(OH)d3 – witamina D (szczególnie w okresie jesienno-zimowym). W przypadku mężczyzn również: LH, testosteron całkowity, estradiol, prolaktyna i ew. shbg / wolny testosteron. Badania są opcjonalne. Dość często zakres badań jest omawiany na pierwszej konsultacji.
4Dziennik żywieniowy
Na nasze pierwsze spotkanie przygotuj jadłospis z reprezentacyjnych 2-4 dni tygodnia, w tym przynajmniej jeden dzień z weekendu. Napisz jak najdokładniej co, o której godzinie, jak dużo jadłeś i piłeś oraz jakie było samopoczucie po posiłkach. Zwróć również uwagę na godzinę pobudki i pójścia spać.
5Aktywność fizyczna
Jeśli ćwiczysz przygotuj swój plan treningowy. Najlepiej mikro i mezocykl treningowy. Zwróć uwagę jak aktywny jesteś na co dzień. Ile kroków robisz w ciągu dnia, czy używasz windy, czy schodów, gdzie parkujesz auto (jak daleko od miejsca docelowego), czy robisz długie, czy krótkie spacery, jak wygląda Twój czas wolny w domu itd.
6Historia leczenia
Weź ze sobą historię leczenie przebytych chorób.
7Analiza składu ciała
Analiza składu ciała odbywa się za pomocą analizatora Tanita lub za fałdomierza. U osób ze stymulatorami serca lub innymi wewnętrznymi elektronicznymi urządzeniami medycznymi oraz u kobiet w ciąży badanie bioimpendancją nie może być przeprowadzane. Pomiar wykonuje się boso. Jak przygotować się do badania (analizator składu ciała)? Poniższe wytyczne zwiększają rzetelność pomiarów: > Bądź 2 - 3 godziny po ostatnim posiłku > Miej pusty pęcherz i bądź wypróżniony, > Nie pij dużej ilości płynów na godzinę przed badaniem, > Zachowaj około 12 godzinny odstęp pomiędzy treningiem, a badaniem, > Ubranie powinno być lekkie i podobne na każdym badaniu.
8Diety i suplementy diety oraz leki.
Jeżeli stosowałeś jakąś dietę, weź przykładową rozpiskę ze sobą. Wypisz na kartce jakie leki i suplementy diety stosujesz oraz w jakich dawkach.
9Zebrane dane i informacje
Zebrane i przygotowane informacje przynieś ze sobą na pierwsze spotkanie.